KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508445
*
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:48:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 13:00:58
1
350 kr
27/4 11:48:22
2
Vinnande bud
29/4 17:20:53
3
800 kr
29/4 17:20:53
2
(budbetjänt)
29/4 20:38:26
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Collijn
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 13:00:58 | 1 | 350 kr |
| 27/4 11:48:22 | 2 | Vinnande bud |
| 29/4 17:20:53 | 3 | 800 kr |
| 29/4 17:20:53 | 2 | (budbetjänt) |
| 29/4 20:38:26 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



